MENÜ

Lehet-e a "One Brain" módszerrel fizikai tüneteket, betegségeket gyógyítani?

Nem kezelek tüneteket és nem gyógyítok, nem vagyok orvos! Sok fizikai tünet határozottan javulhat vagy eltűnhet, ha a mélyen rejlő stresszhez kötődő okokat sikeresen oldjuk. Ennek következtében ugyanis beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa.

 

Miben tud segíteni a "One Brain"?

Valójában mindenben, amihez negatív érzelmi stressz köthető. 

Allergiák, fóbiák, félelmek (fájdalomtól, haláltól, nyilvános szerepléstõl, vizsgadrukk - felelés, kiselőadás, saját véleményünk kimondása stb...), szenvedélybetegségek, pánikbetegségek, depresszió, ágybavizelés, dadogás, tanulási nehézségek (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia), beilleszkedési problémák, kacsolatteremtési problémák, kapcsolati problémák (család, szülő, társ) fizikai-, lelki traumák, migrén, fejfájások, fáradékonyság, tömegiszony, önértékelési zavarok, önbizalomhiány, stb.

 

Hogyan határozzuk meg a probléma forrását?

Izomteszteléssel.

 

Hogyan működik az izomtesztelés?

Az izomtesztelés során tulajdonképpen nem az izmokat vizsgáljuk, hanem az agy féltekéit. Ez az, amiért egyszerre vizsgáljuk mind a két kart. Meg akarunk bizonyosodni arról, hogy összhang van a jobb és a bal agyfélteke között. A tesztelő gyengéden nyomást gyakorol a tesztelt személy kinyújtott alkarjára. A kar (izom) erősen tart vagy pedig elgyengül a feltett kérdés hatására. Ezáltal nagyon pontos információt nyerünk az illető által megtapasztalt stressz mértékéről és típusáról.

Negatív érzelmek hatására az izmok elgyengülnek. Pl.: ha valaki rossz hírt hoz nekünk, azzal kezdi: "Ülj le!" Ellenkező esetben össze is eshetnénk. 

A negatív érzelmi töltés oldására öszpontosítunk, amelyek gátolják a szabad választást.

Az izomteszt azt mondja meg, van vagy nincs stressz egy bizonyos problémával kapcsolatban. A probléma kapcsán ezen a stresszen dolgozunk, nem pedig magán a problémán!!!

 

Miért használunk izomtesztelést?

Nagyon gyors és megbízható eszköz az információ megszerzéséhez, tiszta választ ad, ami nem képezi további találgatások, magyarázatok és értelmezések alapját.

Mindig a vizsgált személy irányítja a folyamatot. Nem tételezzük fel, hogy tudjuk a válaszokat. Csak a vizsgált személy adhatja meg azokat az információkat, amikre szüksége van. Csak ő tudja az igazat. A mi véleményünk semmi ahhoz képest, amit az illető teste tud arról, hogy "mit akar".

 

Mennyi idő után várható eredmény?

Ezt számos tényező befolyásolhatja, ideértve az alany akaratát, hogy rész vállaljon a helyzet megjavítására irányuló felelősségből. A javulás csak a saját ritmusukban történhet. A változás gyors lehet, ha a kliens akarja és készen áll a változásra. Mi ezt a folyamatot irányítjuk.

Az egyén az egyetlen hatóság a saját fejlődésében.

 

Asztali nézet